nedeľa 30. marca 2014

FIT roláda s jahodami a kiwiVzhľadovo nedokonalá, no chuťovo tak správne jarno-letná a ešte k tomu ľahká, či už na žalúdok, alebo na prípravu :-). Úžasná kombinácia jemnej piškóty, nadýchanej šľahačky a čerstvého voňavého ovocia je to najlepšie na nedeľné poobedie strávené pri dobrej knihe.


Ingrediencie:
(Inšpirácia Apetit)

Piškóta:
5 vajec (zdalo sa mi to veľa, nabudúce by som dala 4)
120g hnedého cukru
80g hladkej múky

Plnka:
250ml 33%-nej smotany na šľahanie
Jahody, kiwi alebo akékoľvek iné letné ovocie


Postup:
Rúru si predhrejeme na 175°C. Žĺtky s cukrom si vyšľaháme do peny, pridáme preosiatu múku a premiešame. Nakoniec zľahka vmiešame tuhý sneh z bielkov a rovnomerne vylejeme na väčší plech vystlaný papierom na pečenie. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 7-10 minút.
Po upečení necháme piškótu ešte chvíľu na plechu a následne ju premiestnime na čistú utierku. Odstránime papier a necháme vychladnúť.
Šľahačku si vymiešame do tuha, jahody a kiwi nakrájame na drobné kúsky a navrstvíme na piškótu. Pomocou utierky zrolujeme a necháme vychladiť. Roládu môžeme potrieť ľubovoľným krémom, alebo poliať polevou, no ja som tak neurobila z dôvodu, aby bola čo najľahšia.
Dobrú chuť a príjmný zvyšok víkendu!1 komentár:

 1. Dobrý deň,


  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.
  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  Tunde
  info@hladatrecepty.sk

  OdpovedaťOdstrániť